Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.03.2020
GAZİANTEP ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNCE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Şehitkamil kaymakamlığı tarafından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde muhtarlar toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıya Şehitkamil Kaymakamı sayın Ömer KALAYLI, Gaziantep ili Daire Müdürleri ,Gaziantep Orman İşletme Müdürü Köksal KAYA ve Köy Muhtarlarımız katıldı.

Gaziantep Orman İşletme Müdürü Köksal KAYA tarafından Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğümüz yapmış olduğu ormancılık faaliyetleri ve çalışmaları hakkında tanıtım yapıldı.

Yapılan ağaçlandırma çalışmaları neticesinde Türkiye ve Gaziantep ilindeki orman varlığının yıllar itibarı ile artış gösterdi, 2002-2019 yılları arasında Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğünce yapılan ağaçlandırma çalışmalarına istinaden orman alanlarımızın  30.737 (% 26) hektar artış gösterdiği belirtilerek  Araban, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerinde yapılan ağaçlandırma, rehabilitasyon ve toprak muhafaza çalışmaları proje bazlı ayrıntılarıyla paylaşıldı.

Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü olarak köy muhtarlarımızın da katkılarıyla ağaçlandırma çalışmalarının artarak devam edeceği, Gaziantep İlinin Yeşil Kentler arasında üst sıralarda yer alması için sürecin devam edeceği vurgulandı.​


Yazdır