Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
02.03.2020
‘’Yeşil şehirler huzurlu nesiller’’

Daha Yeşil bir Gaziantep için şehrimizin ağaçlandırılması ile ilgili Gaziantep Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu ve Tarım, Gıda ve Hayvancılık Çalışma Grubunun tarafında organize edilen  ’Yeşil Şehirler Huzurlu Nesiller’’  toplantısına Gaziantep valisi sayın Davut GÜL, Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Fatma ŞAHİN,  Cumhuriyet Başsavcımız, İlçe Belediye Başkanları ve Kaymakamları, Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet  BAYRAK ,  Kahramanmaraş  Orman  Bölge  Müdürümüz  Mustafa KOÇ,  Orman İşletme Müdürü Köksal Kaya , Meslek büyüğümüz Muhterem OKUTUR, Sivil toplum kuruluşları ve Muhtarlar katılmıştır.                          

Toplantıda yapılan sunumda Kahramanmaraş Orman Bölge müdürlüğü ile Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanlığı arasında ‘’Yeşil Şehirler Huzurlu Nesiller’’ sloganı ile Gaziantep’i  ağaçlandırmak için  yapılan protokoller doğrultusundaki ağaçlandırma faaliyetleri tanıtılmıştır.

Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçmişten günümüze kadar yapılan ağaçlandırma çalışmaları ve ormancılık faaliyetleri tanıtılmış; Gaziantep’in orman varlığına ve gelişimine katkısı ifade edilmiş olup; Gaziantep’in geleceğe nefes seferberliği için  yapılanlar anlatılmış, yapılan tüm ormancılık faaliyetlerini kapsayan resim sergisi düzenlenmiş ve ilgiyle karşılanmıştır.

Ayrıca Bütün Umutlarımızın Yeşerip Büyümesi umuduyla düzenlenen fidan dağıtım töreninde toplam 5.000 adet fidan dağıtımı yapılmıştır.


Yazdır