Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
18.12.2019
HER ÇOCUK BİR FİDAN

Her çocuk bir fidan etkinliği kapsamında Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi Beyoğlu mahallesinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Türkoğolu ilçesi İnönü İlköğretim Okulunda eğitim programı düzenlendi.


Çocuklara sinevizyon gösterimi ile ağaç ve orman sevgisini aşılamak isteyen Kahramanmaraş  Orman Bölge Müdürlüğü, orman sevgisi, ormanın faydaları, erozyon, yaban hayatı, orman yangınları ile ilgili eğitim verdi. Türkoğlu Beyoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinlikte, Türkoğlu  Orman İşletme Şefi Metin İYİK öğrencilere sinevizyon gösterisi eşliğinde ormanlar ve faydaları  hakkında bilgi verdi. Program sonunda Metin İYİK tarafından öğrencilere bir hatıra fidanı dikilerek, öğrencilere fidanın nasıl dikilmesi gerektiği anlatıldı.


Gelecek nesillere yaşanabilir daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ağaç ve orman sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı etkinlikte daha sonra öğrencilere kalem, şapka, dergi ve fidan dağıtımı yapıldı birbirinden güzel hediyeleri gören öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu.
Türkoğlu Beyoğlu İlköğretim Okulu Öğretmeni Murat SEVİL, düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrenciler için hem öğrendikleri  hem eğlendikleri bir gün olduğunu belirtti.


Yazdır