23.06.2022
​ Silvikültürel Bakım Uygulamaları Eğitimleri Tamamlandı

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğümüzde personelin bilgilerinin yenilenmesi için hizmet içi eğitimlere devam ediyoruz.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hakan DOĞAN başkanlığında yapılan Silvikültürel bakım  uygulamaları eğitiminde ; tohumlama kesimi sonrası ışık ve boşaltma kesimlerinin dozajı ve ışık ve boşaltma kesimleri sonrası kesim artıklarının toplatılması ve gençlikte kontrol ve zarar görmüşlerin alınması, gençlik bakımı,  sürgün kontrolü (Boğma tehlikesinin önlenmesi), gençliklere baskı yapan ot, süceyrat ve sarılıcı bitkilerle mücadele çalışmaları,  seyreltme çalışmaları hakkında Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü M. Hüseyin AKÇAY tarafında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Eğitimde ; yapraklı ve ibreli ormanlarda bakım çalışmaları ile yapılan bakım müdahalelerinin ağaçların stabilitesine etkisi konuları uygulamalı olarak anlatılırken, uygulama öncesi ve sonrası İşletme Şefleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Andırın ve Göksun Orman  İşletme Müdürlüklerinde yapılan Silvikültürel Bakım Uygulamaları eğitiminde Bölge Müdür Yardımcısı Hakan DOĞAN , Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü M.Hüseyin AKÇAY, Mali İşler Şube Müdürü Muharrem KOÇ, İşletme Müdürlerimiz ve Yardımcıları, İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları katıldı.Yazdır