17.06.2022
Karne Hediyeleri Orman Bölge Müdürlüğünden

Onikişubat Orman İşletme Müdürlüğümüz 2021-2022 eğitim yılı sonunda öğrencilerimize karne hediyesi olarak çeşitli hediyeler verdi.

Onikişubat İlçesi Suçatı Mahallesinde bulunan Suçatı ilkokulunda gerçekleştirilen program ile öğrencilerimize ormanın ve doğanın önemi anlatıldı. Orman yangınların sebepleri, piknik ateşi söndürülmediği takdirde sebep olacağı durumlar, orman yangınları ile mücadelede yöntemleri hakkında eğitim verildi.

Programda konuşan Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç" 2021-2022 yılı eğitim öğretim yılı son gününde sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Karnelerinizi aldınız güzel bir yaz tatili geçirmenizi temenni ederim. Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklığın artması sebebi ile orman yangınlarımızda artış meydana gelmektedir. Sizlere bugün orman yangınlarının çıkış sebepleri ve müdahale halkında bilgiler verilecektir. Sizlerden rica ediyorum, ormanlık alanlarda ve yakınlarında ateş yakmayın. Ormanlık alanda bir ateş veya duman gördüğünüzde Alo112 veya Alo 177 yi arayın. Sizleri birer orman gönüllüsü olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Hepinizin yaz tatilinin güzel geçmesini temenni ederim." dedi

Konuşmaların ardından öğrencilerimize orman yangınları ile mücadele ve sonrasında yapılan çalışmaların gösterildiği fotoğraf sergi gezildi. Orman yangınlarında kullanılan arazöz, ilk müdahale aracı ve yangın komuta aracı tanıtıldı.

 Öğrencilerimize karne hediyeleri verildi.Yazdır