27.05.2022
Gönüllü Yangıncılarımıza Eğitimleri Verildi.


Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezleri iş birliğinde gönüllü yangıncı eğitimleri devam ediyor.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürümüz Mustafa Koç'un da katıldığı eğitimde Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Hüsnü Çelik ve Kahramanmaraş Orman İşletme Şefi Durdu Mehmet AKPINAR  tarafından Bölge Müdürümüz yerleşkesinde Gönüllü yangıncı olan Bölge Müdürlüğümüzde çalaışan danışman Orman mühendislerine eğitim verildi.

Eğitimde konuşan Orman Bölge Müdürümüz Mustafa Koç" Dünyada ve ülkemizde küresel ısınmanın etkisi ile büyük yangınlar meydana gelmektedir. Orman Genel Müdürlüğü olarak orman yangınlarına karşı her zaman hazırlıklarımız tamdır. Bu yılda hava ve yer gücümüzü artırdık. Ayrıca siz gönüllerimizin bizlerin yanında olması bizleri daha da güçlendiriyor" dedi.

Eğitimde Gönüllülere  "Orman Yangınları ile Mücadele Eğitimi Kursları" kapsamında orman yangınlarının çıkış sebepleri, orman yangınları ile mücadele yöntemleri,  orman yangınlarında kullanılan ekipman ve teçhizatlarının kullanımı ile yangınlarda iş sağlığı ve güvenliği konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Eğitimlerimiz devam etmekte olup, gönüllü yangıncı olmak isteyen vatandaşlarımızın işletme müdürlüklerimize başvurmaları gerekmektedir.

Eğitime Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Hasan Serin, Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Kadir Karakuş ve gönüllü yangıncılar katıldı.Yazdır